Telsiz Haberlesme Sistemleri Distribütörü

Lisanslı telsiz

Lisanssız telsiz

Telsiz aksesuar

Telsiz fiyatları

Telsiz modelleri

Kaliteli ve ekonomik çözümler

Atex Telsizler Hakkında Genel Bilgi

Atex Telsizler Hakkında Genel Bilgi
Dünyada kabul edilen standartlar çerçevesince , Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat Ve Koruyucu Sistemler anlamına gelen Atex kelimesi telsiz sistemlerinde de patlayıcı emniyetli telsiz demektir. Abell marka Atex özellikli A 720T EX VE A780T EX  model telsizleri gazlı ve patlayıcı ortamlarda güvenle kullanabilirsiniz.

‘’Explosive’’ ve ‘’Atmosphere’’ kelimelerinin kısaltması olan, ATEX olarak da bilinen Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat ve Koruyucu Sistemler ile İlgili Yönetmelik (2014/34/AB), ürünlerin aşırı şartlar altında göstermesi gereken tepkileri ve karşılaması gereken gereklilikleri belirlemektedir. 2014/34/AB Yönetmeliği ülkemizde 30 Haziran 2016’ta Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi ve uygulanmaya başladı.

Artık her türlü işletmede proses güvenliği büyük önem taşımaktadır. Bu yüzdendir ki, prosesin güvenliği ile ilgili çok sayıda teknik düzenleme mevcuttur. Güvenlik yönetim sistemleri, ATEX  Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Çalışanların Korunması Hakkında Yönetmelik ve 2014/34/AB Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat ve Koruyucu Sistemler hakkındaki bu yönetmelikler proses güvenliğini sağlamak için oluşturulmuş yönetmelikler bütünün birer parçalarıdır. bu bağlamda butür işyerlerinde kullanılacak telsizlerinde bu standartları karşılayabilecek şekilde ve güvenle kullanılabilecek şekilde ürünler olmalıdır.

ATEX’i temelde ikiye ayırmak mümkündür. Bunlardan ilki, 2014/34/AB yönetmeliği kapsamında gerçekleştirilen ürün güvenliği ile ilgili belgelendirme ve ürünün CE ve Exproof markalanması üzerine yapılan çalışmalardır. İkincisi ise yönetmeliğin adından da anlaşılacağı üzere patlayıcı ortamlarda çalışan personelin olası tehlikelerden korunması için alınması gereken önlemler ile ilgilenmektedir. 

2014/34/AB Muhtemel Patlayıcı Ortamda Kullanılan Teçhizat ve Koruyucu Sistemler ile ilgili yönetmelik, bu teçhizat ve sistemlerin yanı sıra, patlayıcı ortamlar dışındaki amaçlar için kullanılan ancak patlama tehlikelerine karşı teçhizatın ve koruyucu sistemlerin emniyetli çalışması için gerekli olan veya buna katkı sağlayan cihazları, kumanda cihazları ve ayarlama donanımlarını, atex exproof telsiz iletişim cihazlarını da kapsamaktadır.

Yönetmelik; ürünleri, kullanım yerindeki Gaz, Toz, buhar ve sis muhtevasına, ürünün kullanım şekli ve ürün özelliklerine göre farklı sınıflara ayrılmaktadır. Örneğin, madenlerde kullanılan ekipmanlar ile maden dışında kullanılan ekipmanlar farklı, içten yanmalı ve elektrikli motorlar ile diğer teçhizatlar farklı sınıflara dâhil olmaktadır. Bu sınıflara da bağlı olmak kaydı ile ürünlere, Komisyon tarafından belirlenen Yeni Yaklaşım Çerçevesi kapsamında uygulanan Modüler sistem uygulanmak kaydı ile ürün uygunluğu değerlendirilmekte ve belgelendirilmektedir.

İşletmenizde patlayıcı atmosfer oluşma riski var ise örneğin petrol üretim alanları, gaz üretim alanları ve dolum tesisleri gibi alanlarda A 720T EX  ve  A780T EX dijital exproof , Atex el telsizlerimizi güvenle kullanabilirsiniz. Atex ürünlerimiz askeri sağlamlık standardına haiz ergonomik kullanışlı ve uygun fiyat avantajıyla Marmara iletişim elektronik ltd.şti ‘de sizler için sunulmaktadır. istek ve sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçiniz.0 216 4571466

Copyright © Marmara İletişim Elektronik Altyapı ve Servis Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. - Her hakkı saklıdır.
web tasarım : studyocrea