Telsiz Haberlesme Sistemleri Distribütörü

Lisansli telsiz, Lisanssiz  telsiz, Telsiz aksesuar, Telsiz fiyatlari, Telsiz modelleri, Kaliteli ve Ekonomik Çözümler

Telsiz,lisanssiz telsiz,motorola telsiz

wouxun kg uvd1p telsiz kilifi

wouxun kg uvd1p telsiz kilifi

KATEGORİ : TELSIZ AKSESUARLARI
TÜRÜ : TELSIZ KILIFLARI
STOK KODU : w01
STOK DURUM : Var
GARANTİ : 12 Ay
FİYAT :  
DÖKÜMANLAR
Bu ürün ziyaretçilerimiz tarafından 5424 kere incelenmiştir.

Ürün Açıklaması

wouxun kg uvd1p telsiz kilifi ve tasima çantasi

 

 

TELSIZ FREKANSLARI  HAKKINDA BILGI;

Telsiz yayininda öncelikli lazim olan sey vericiyle alici arasinda bir irtibat bag saglamak üzere haberi kendisine yükleyecegimiz tasiyici dalganin üretilmesi, kuvvetlendirilmesi ve uzaya yayinlanmasidir. Tasiyicinin sabit frekansda ve sabit siddette elektromanyetik bir dalga oldugu kabuledilirse verici merkez belirli veya bütün yönlere görünmeyen elektromanyetik dalgalar gönderen örnegin güçlü bir fener olarak kabul edilebilinir. Fakat devamli parlayan bir isigin varligini haberdar etmekten baska birsey söyleyememesi gibi bir telsiz vericisinin tasiyici dalgasi da sadece onun varligini ifade eder. sabit tasiyicinin bir haber saglamasi tasimasi için herhangi bir yolla sekille degistirilmesi gerekir. Mesela tasiyici bir kesilip bir verilerek anahtarlanirsa, mors veya teleprinter denir. kodlarina göre frekansi iki sinir arasinda degistirilirse radyotelegrafi veya mesaj veya radyofaksimileyle resim gönderilebilir. Ses veya resim deger bilgisine göre tasiyici çok daha karmasik tekniklerle degistirilebilir. Bu degistirme islemine modülasyon denilir.

Kullanilan telsiz sistemlerinde çogunlukla genlik ve frekans modülasyonuyla bunlarin diger çesitleri kullanilir. Modüleli isaret alicida demodüle edilerek haber ortaya çikarilir. Modülasyonun amaci, nakledilecek haberi transmisyon yoluna uygun hale getirmektir. örnegin frekans bandina, band genisligine, parazit araligina lineer olan ve olmayan distorsiyonlara uydurmaktir. Genlik modülasyonunda tasiyici isaretin genligi habere ait bilgi isaretle degistirilir. Bu durumda tasiyici frekansin saginda , solunda haber isaretinin frekansla tasiyici frekansin toplam ve farklarinin meydana çikardigi iki yan band ortaya çikar. Haberin karsi taraftan alinabilmesi için tasiyicili veya tasiyicisiz bir yan bandin gönderilmesi yeterlidir. Böylelikle tek ve çift yan bandli sistemlerden söz edilir. Karsi tarafta modülasyon islemindekine benzer bir degistirme islemine ihtiyaç duyulur. Bu isleme demodülasyon islemi adi verilir. Islem, modülasyon islemindekinin tersidir ,yeniden sekil degistirme anlamina gelir.

Frekans modülasyonunda FM ise tasiyici dalganin frekansi habere ait isarete göre degistirilmektedir. Haber artik tasiyici dalganin genligi içerisinde sakli olmayip tasiyicinin sifirdan geçis anlarinda sakli olmaktadir. Bozucu zararli frekanslar isaretler yani parazitler, frekans modülasyonlu isaretli haberlerinin, genlikle ilgisi olmadigi için etkili olamazlar. Böylece FM'de daha net ve temiz yüksek bir ses elde edilir.

Telsiz sistemleri çok çesitli tip ve güçte askeri ve polisiye amaçlarla sikça kullanildigi gibi sivil amaçlar için de kullanilabilir.örnegin sivil sahada halk telsizi lisanssiz telsiz olarakda bilinen pmr 446 frekanslarinda calisan pmr telsizler.

" " "

Pratik Bilgiler

Kullanım Koşulları

Bizden Haberler

Formlar