Telsiz Haberlesme Sistemleri Distribütörü

Lisansli telsiz, Lisanssiz  telsiz, Telsiz aksesuar, Telsiz fiyatlari, Telsiz modelleri, Kaliteli ve Ekonomik Çözümler

Telsiz,lisanssiz telsiz,motorola telsiz

wouxun bel klipsi

wouxun bel klipsi

KATEGORİ : TELSIZ AKSESUARLARI
TÜRÜ : TELSIZ BEL KLIPSLERI
STOK KODU : 014
STOK DURUM : Var
GARANTİ : 12 Ay
FİYAT :  USD
DÖKÜMANLAR
Bu ürün ziyaretçilerimiz tarafından 3918 kere incelenmiştir.

Ürün Açıklaması

wouxun kg uv6d  ve kg 819,kg 833 için orjinal bel klipsi

 

 

Amatör telsizcilik

menfaat aranmaksizin ve beklemeksizin kendilerine tahsis edilmis frekans bandlarinda haberlesme yapan kisilere amatör telsizci, bu ugrasa amatör telsizcilik denir. Amatör telsizciler radyo amatörü olarak da isimlendirilirler.

Amatör telsizcilerin birçogu  haberlesme yapmanin yaninda da elektronik ve haberlesme teknigi konularinda çalisma ve arastirmalar da yaparlar. Haberlesmede yeni bir çigir açan tek yan band (SSB- Single Side Band) teknigi amatör telsizcilerce kesfedilmistir.Dünya üzerinde 2 milyona yakin radyo amatörü oldugu düsünülmektedir.

Tüm Amatör telsizciler haberlesmelerinde  çagri isaretini kullanmak zorundadirlar. Ayrica yapilan görüsmelerin saat,tarih ve  frekans ,sinyal gücü olarak kaydedilmesi mecburidir. Amatör telsizciler, bulunduklari muhitte  kendi aralarindaki telsiz görüsmelerini VHF ve UHF bandinda yaparlar.

Bu haberlesme, cihazlarin birbiri ile dogrudan haberlesmesi biçiminde (simpleks) olabilecegi gibi, amatör telsizcilik kuruluslarinin yaptiklari VHF veya UHF bandinda faal  tekrarlayici istasyonlari araciligi ile de olabilir. Türkiye’de bulunan bütün tekrarlayici istasyonlar, 2 metre ve 70 cm amatör frekansinda  çalismaktadir.

Yurtiçi ve yurtdisi uzak mesafe telsiz haberlesmelerini ise kurduklari istasyonlarindaki HF (high frequency – 1,8 ilâ 30 MHz arasindaki kisa dalga bantlarinda çalisan) cihazlari ile ve amatör telsizcilere tahsis edilen frekanslarda yaparlar.

 

 

 

 

" " " " " " "

Pratik Bilgiler

Kullanım Koşulları

Bizden Haberler

Formlar