Telsiz Haberlesme Sistemleri Distribütörü

Lisansli telsiz, Lisanssiz  telsiz, Telsiz aksesuar, Telsiz fiyatlari, Telsiz modelleri, Kaliteli ve Ekonomik Çözümler

Telsiz,lisanssiz telsiz,motorola telsiz

ISO 9001 ve 2008 KALITE YÖNETIM SISTEMI

ISO 9001 ve 2008 KALITE YÖNETIM SISTEMI

Sirketimiz ve Distribütörlügünü  yaptigimiz Markalar  kosulsuz  müsteri memnuniyeti ve sürekli kalitenin korunmasini saglamak amaciyla ISO 9001 ve 2008 kalite yönetim sistemi gereklerine uygun üretim yapmaktadir.

ISO'nun tanimi : ISO International Organization for standardizasyon' un kisa yazilisidir, yani uluslararasi standardizasyon örgütünün olusturdugu bir kalite yönetim standardidir. ISO 9001 Belgesi ise ilgili kurulusun ürün veya hizmetlerinin uluslararasi kabul görmüs bir yönetim sistemine uygun olarak sevk ve idare edilen bir yönetim anlayisinin sonucunda ortaya kondugu ve dolayisi ile kurulusun ürün ve hizmet kalitesinin sürekliliginin saglanabileceginin bir güvencesini belirler.
     ISO 9001 ise etkin bir kalite yönetim sistemini tanimlayan bir standarttir. Kurulus bu standardin sartlarini sagladiginda ISO 9001 belgesini alabilir. Belge kurulusun ürün ve hizmetlerinin uluslararasi kabul görmüs bir standarda uygun olarak üretildigini gösterir. Standart merkezi Isviçre’nin Cenevre kentinde yer alan ve 90’dan fazla ülkenin üye oldugu Uluslararasi standardizasyon Örgütü (International Organization of standardization–IOS) tarafindan gelistirilmistir. Belgelendirme sirketlerini yetkilendirme yetkisi üye ülkelerin akreditasyon kurullarina verilmistir. Türkiye’deki akreditasyon yetkisi TÜRKAK'a verilmistir.
     Farkli ülkelerde veya bölgelerde benzer teknolojiler için gelistirilen farkli standartlar zaman zaman "ticaret için teknik engel" olarak kullanilmaktadir. Iste ISO' nun günümüzdeki en önemli islevi ISO 9000 kalite yönetim standartlari ve diger ürün standartlari gibi uluslararasi kabul görmüs standartlar hazirlayarak ticaretin önündeki bu tip teknik engelleri ortadan kaldirmaktir.
     ISO 9000 Nedir? : Organizasyonlarin müsteri memnuniyetinin artirilmasina yönelik olarak kalite yönetim sisteminin kurulmasi ve gelistirilmesi konusunda rehberlik eden ve ISO tarafindan yayinlanmis olan bir standartlar bütünüdür.
     ISO 9001 Nedir? : Kalite Yönetim Sistemlerinin kurulmasi esnasinda uygulanmasi gereken sartlarin tanimlandigi ve belgelendirme denetimine tabi olan standarttir. Verilen belgenin adidir.
     ISO 9001:2000 Nedir? : ISO 9000 standardi, her 5 yilda bir ISO tarafindan gözden geçirilmekte ve uygulayicilarin görüsleri ve ihtiyaçlar dogrultusunda gerekli revizyonlar yapilarak yeniden yayinlanmaktadir. 2000 rakami, bu revizyonun 2000 yilinda yapilip, yayinlandigini gösterir versiyon tarihidir (ISO 9001:2000 versiyonu).

"

Pratik Bilgiler

Kullanım Koşulları

Bizden Haberler

Formlar